Google Play oferuje rozmaite treści, za niektóre jednak trzeba zapłacić. Płatności na rynku mobile mogą przyjmować różne formy, nie wszystkie są też dostępne w każdym kraju. W jaki więc sposób doładować konto w Google Play, aby cieszyć się nowymi aplikacjami, muzyką czy książkami?

Karty kredytowe i debetowe

Podstawowa forma płatności w Google Play to oczywiście karta kredytowa lub debetowa. Nie wszyscy jednak uważają je za bezpieczne metody płatności za wirtualne zakupy. Stąd dostępne są również alternatywne rozwiązania.

Karta Google Play

Doładowanie konta za pomocą karty upominkowej jest niezwykle proste. Wystarczy przepisać kod z karty w odpowiednim miejscu na koncie Google Play. Obecnie dostępne są karty o wartości:

  • 50 zł
  • 75 zł
  • 150 zł

Zakupić można je w wielu miejscach, między innymi w Empiku, Inmedio czy na Statoil.

Płatność u operatora

Inną opcją jest płatność przy pomocy operatora sieci komórkowej. Konto zostanie obciążone w ciągu 15 minut od momentu zakupu aplikacji, muzyki czy książki. Metoda ta jest bardzo prosta i intuicyjna. W sieci Play wystarczy przy interesującej treści wybrać opcję “włącz płatność przez PLAY”, podać dane i numer telefonu, a następnie od razu można cieszyć się nowym nabytkiem. Co interesujące, zakupione treści można zwrócić do 15 minut, jeśli nie spełniają one odpowiednich oczekiwań.